İşletmenizin Bir Bültene İhtiyacı Var mı?

İnternet pazarlama çabalarınızın bir parçası olarak henüz bir haber bülteni kullanmıyorsanız, o zaman potansiyel ve mevcut müşterilerin değerli uzun vadeli alıcılar olma şansını kaçırıyorsunuz demektir.

Bültenler, ilgili ziyaretçilerin e-posta adreslerini toplamak ve onları alıcıya dönüştürmek için etkili bir araç sağlar. Ayrıca, en değerli bağlantınız olan önceki müşterilerinizle iletişiminizi sürdürmek için harika bir araçtır. Nasıl?

BÜLTENLER MÜŞTERİLERİ TUTAR

Sizden satın alan bir müşteriniz olduğunda, ancak takip edecek haber bülteniniz olmadığında, onu neredeyse rakiplerinize teslim etmiş olursunuz. Elbette, hizmet iyiyse ve ürün akılda kalıcıysa geri gelebilirler, ama ya mevcut müşterinizin satın almak isteyebileceği yeni bir ürününüz varsa ve onların bundan haberi yoksa? Ya web sitenizin adresini kaybederlerse? Ya seni unuturlarsa? Bir haber bülteni, bunların olmasını engelleyecektir.

NE SIKLIKLA?

Bu çeşitli faktörlere bağlıdır. Bazı işletmeler aboneleriyle her gün olduğu kadar sık, bazıları ise yılda birkaç kez nadiren iletişim kurar. Sizin için neyin işe yaradığı, büyük ölçüde ne sattığınıza, onlara hangi bilgileri verebileceğinize, abonelerinizin sizden ne sıklıkta haber almak isteyeceklerine vb. bağlıdır.

Birçok işletme için iyi bir kural, haftada birdir. Yapabileceğinizin en fazlasının bu olduğunu gerçekten düşünüyorsanız, ayda iki kez. Daha sık ve müşteri, mesajlarınızın aboneliğini iptal edebilir veya rutin olarak silebilir. Daha az sıklıkta ve rakibinize potansiyel müşterinizi kazanma şansı veriyorsunuz.

NE HAKKINDA YAZACAĞIM?

Ürün veya hizmet hakkında çok bilgili misiniz? Çok fazla bağlantınız var mı? İlgilenebilecekleri ilgili ürün veya hizmetleri gösterebilir misiniz?

Uzun bir haber bültenine ihtiyacınız yok. Yeni bir hizmet veya ürünün bir satış uyarısı veya duyurusu, bazı işletmeler için aynı şeyi yapabilirken, diğerleri bir ipucu biçimini daha uygun bulur. Sektör haberleri veya ‘Nasıl…’ ve ‘İlk 5…’ konuları iyi bir fikirdir ve her zaman haber bülteni ile ürün veya hizmetiniz arasında bir bağlantı kurmaya çalışın. Birkaç rakibin haber bültenine abone olun (kesinlikle sizinkine abone olacaklar). Abone olmak ve müşterilerine neler sağladıklarını görmek için ücretsiz bir e-posta hesabı kullanın.

TUTARLI TUTUN

Çevrimiçi olarak bol miktarda bulunan haber bültenlerinin miktarı şaşırtıcı. Bu nedenle aboneler hangilerinin yasal, hangilerinin spam olduğunu unutabilir.

Bülteninizin gözle görülür şekilde tanıdık olması için biçiminizi tutarlı tutun. Ayrıca abonenin bilgi istediğini belirtin ve HER konuda abonelikten çıkma bağlantısı sağlayın. Şikayetleri veya spam raporlarını sınırlamak istiyorsanız bunu yapmalısınız.

Bülteniniz zaman ayırmayı ve ilgiyi hak ediyor – sizin ve işletmenizin sesidir ve müşterilerinizle (ve potansiyel müşterilerinizle) başka hiçbir aracın yapamayacağı şekilde ilişkiler kurmanıza yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir