BT Hizmeti: Ön Ödemeli Zaman Bloklarını İşleme

Ön ödemeli zaman bloğu, hizmet sözleşmesinden farklıdır. BT hizmet sözleşmesi, yapacağınız bakım, yükseltmeler vb. türlerine özeldir. Ön ödemeli zaman bloğu, basitçe o zamandır.

Örneğin müşteri, normal saatlik ücretinizin saatte 100 ABD doları olduğunu kabul eder. 20 saatlik ön ödeme karşılığında, saatte 10 $ indirim alacaklar.

BT Hizmet Sözleşmenizi Yazılı Olarak Alın

Yine de tek bir irtibat noktasına sahip olma, yazılım lisanslama ve gizlilik hükümleri hakkında bir tür anlaşma yapmak isteyebilirsiniz. Yine de genel olarak, bu sadece normalde bunu ücretlendirdiğimizi söyleme meselesidir. X saat kadar ön ödeme yapan müşteri karşılığında, bu indirimi alacaklar ve ardından muhasebenizi kurma meselesi. En önemlisi, zamanlarını tüketmeye oldukça yakın olduklarında bir yenileme bildirimi oluşturabilmeniz gerekir.

Açıkçası en büyük avantaj, nakit akışını önceden alıyor olmanız ve bir alacak üzerinde takılıp kalma konusunda endişelenmenize gerek olmamasıdır. Dezavantajı, daha kesin uzun vadeli olasılıkların aksine, BT hizmetine belirli bir başlangıç ​​ve belirli bir bitiş ile sabit fiyatlı bir hizmet sattığınız için, hizmete dayalı sözleşme kadar tekrarlı olmamasıdır.

Değerli BT Hizmeti Sağladığınızdan Emin Olun

Yapılacak en iyi şey, onları bir tür proaktif rejime oturttuğunuzdan ve devam eden güvenlikleriyle ilgilendiğinizden emin olmak için onlarla düzenli olarak iletişim halinde olduğunuzdan emin olmaktır. Yedeklemenin düzgün bir şekilde çalıştığından ve ofiste meydana gelen nispeten küçük şeylerin düzeltilebilmesi için belgelenip önceliklendirildiğinden emin olmanız gerekir.

Ön ödemeli zaman bloğunun sizi daha çok BT hizmetiyle tek seferlik bir anlaşma olduğu moda sokmasına izin vermeyin. Yaptığınız her şeyin uzun vadeli ilişkiler için bir şeyler hazırladığından emin olmak istiyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir