Çalışan Bir Güvenlik Sistemi Planlama ve Oluşturma

Her şeyden önce, alarm sistemi genel güvenlik planında önemli bir rol oynamasına rağmen, bir güvenlik sistemi bir alarm sistemi değildir. Aslında, bazı önlemlerin yatırım yapacağınız menkul kıymet parası için en büyük değeri sağlayacağını açıklayacağım gibi olsa da, tek bir bileşen en önemli olarak görülmemelidir. Yine de ilk adım, nasıl, ne amaçla ve kim tarafından kullanıldığı ve tabii ki fiziksel yerleşim planı da dahil olmak üzere öncülün bir araştırmasıdır. Bütçeyi büyük ölçüde etkileyen risk faktörleri ve kayıp potansiyeli incelenir.

Bariyer güvenliği, güvenlik sisteminin uygulanmasında ilk adım olacaktır ve pencere parmaklıkları, güvenlik kapıları, güvenlik filmi, güvenlik ızgaraları ve iyi kilitler gibi cihazlar, yatıracağınız paranın karşılığını en iyi şekilde verir. Bariyer güvenliği, mevcut cama takılan güvenlik filmlerinin yerleştirilmesiyle de sağlanabilir; Almanya’da Haverkamp tarafından üretilen Profilon tm gibi güvenlik filmleri, camı şeffaf bir zırha dönüştüren neredeyse görünmez bir kaplama sağlar. Güvenlik filmleri özellikle ofis ve evlerde camın güçlendirilmesi için kullanışlıdır. Tipik olarak daha kalın filmler, güvenlik uygulamaları için en iyi sonucu verir ve on dört mil güvenlik filmi şu anda ticari uygulamalar için minimum olarak kabul edilir.

Çalışan Bir Güvenlik Sistemi Planlama ve Oluşturma

Güvenlik filmleri en iyi geniş yüzey alanlarında çalışır


Güvenlik filmleri en
iyi geniş yüzey alanlarında çalışır. Kurulum çok önemlidir ve bariyer güvenliği için film seçimi kadar önemlidir. Cam tipi, tasarımın favorisi olarak sıradan tavlanmış cam için de önemlidir. Ancak mümkünse cam, güvenlik filmi için en iyi alt tabaka olduğu için lamine cam ile değiştirilmelidir. Temperli camın kırılma özelliğinden dolayı üzerine montajından kaçınılmalıdır. Bu, kapı camının bir güvenlik yönetmeliğine uyması gerektiğinden son derece önemlidir ve bu, neredeyse her zaman temperli camla yapılır ve tüm hırsızlık olaylarının üçte ikisini camdan zorla girme oluşturur. Cam tavlı veya lamine cam olarak değiştirilmedikçe tek camlı ticari kapılar güvenlik filmi ile donatılmamalıdır. Sadece işe yaramayacak. Güvenlik filminin kenarlara mekanik olarak bağlanması, güvenlik filminin bariyer güvenliği olarak değerini artıracak veya azaltacaktır ve mümkünse cam tutucuların altına güvenlik filmi yerleştirilmelidir.

Güvenlik sistemindeki güvenlik filminin etkinliğini artırmak için, alarm sistemi ikili teknoloji tipi veya imza tipi cam kırılma dedektörleri içermelidir. Camın dışındaki çok yüksek siren kornaları ve/veya flaş ışıkları, güvenlik sistemindeki güvenlik filminin etkinliğini artırmanın mükemmel bir yoludur.

Bariyer güvenliğinde ilk koruma hattı kilitlerdir ve güvenlik bariyeri olarak etkinliği tamamen tesisatın küçük detaylarına bağlıdır


Bariyer güvenliğinde ilk
koruma hattı kilitlerdir ve güvenlik bariyeri olarak etkinliği tamamen tesisatın küçük detaylarına bağlıdır. Hırsız parmaklıkları, pencere parmaklıkları, güvenlik parmaklıkları, farklı isimlerle aynı anlama gelen tezgah üstü veya özel birçok şekil ve ebatta üretilebilir. Pencere parmaklıkları, bariyer güvenliği için muhtemelen en iyi tek yatırımdır ve hırsız parmaklıkları güvenlik sisteminde binlerce yıldır kullanıldığından, birçok iyi tasarım örneği kolayca bulunabilir. Güvenlik çubukları, bariyer güvenliği sağlamanın yanı sıra görsel caydırıcılık da sağladıkları için özellikle bodrum pencerelerini veya depolardaki pencereleri korumak için kullanışlıdır. Fırsatçı hırsızlar, dikkatlice planlanmış bariyer güvenliği ile başka bir yere taşınmaya kolayca ikna edilebildiğinden, bir güvenlik sistemi planlanırken güvenliğin görsel olarak gösterilmesi çok yararlıdır.

Risk arttıkça güvenlik sistemi katmanlı hale gelir, böylece hırsızlar tespit edildikten sonra ancak ödüle ulaşmak için güvenlik bariyerini geçmeden önce değerli zamanlarını harcamak zorunda kalırlar.

Etkili bir güvenlik sistemi planlamak ve tasarlamak bilim olduğu kadar sanattır, ancak her şeyden çok sağduyu gerektirir ve yüksek teknolojiye güvenmek için bir cazibe olsa da tam tersi doğrudur


Etkili bir güvenlik
sistemi planlamak ve tasarlamak bilim olduğu kadar sanattır, ancak her şeyden çok sağduyu gerektirir ve yüksek teknolojiye güvenmek için bir cazibe olsa da tam tersi doğrudur. En iyi sistem basittir ve ağırlıklı olarak yedek olarak elektronik sistemlerle bariyer güvenliğine dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir