Bir Web Sitesini Başarıyla Çevirmek İçin 4 Adım

Karlı bir web sitesi belirlemek, özellikle kısa bir süre içinde daha yüksek kar elde etmek istiyorsanız kolay değildir. Bununla birlikte, doğru adımlar ve prosedürlerle, yeni başlayan birinin bile başlamak için büyük potansiyele sahip iyi bir site seçmesi mümkündür.

Bir web sitesinin yatırıma değer olup olmadığını belirlemenin ilk adımı, sahip olduğu gelir akışlarının sayısıdır. Çoğu web sitesinin Tıklama Başına Ödeme reklamı (Google Adsense vb), İşlem Başına Ödeme programları (AzoogleAds, ClickBank vb) veya kendi ürünlerinin satışı gibi birden fazla gelir kanalı vardır. Temel olarak, bu adım mevcut karlı kanalları analiz etmek ve genişletip genişletemeyeceğinizi veya başka gelir kaynakları ekleyip ekleyemeyeceğinizi görmektir. Bir web sitesi için asla tek bir gelir kaynağına güvenmeyin.

Bir Web Sitesini Başarıyla Çevirmek İçin 4 Adım

İkinci adım, trafiğin nereden geldiğini bulmaktır


İkinci adım, trafiğin
nereden geldiğini bulmaktır. Çoğu web sitesi, arama motorlarından ve ardından sosyal yer imi sitelerinden veya düzenli ziyaretçilerden gelen sağlıklı miktarda sürekli trafiğe sahip olmalıdır. Trafiğin çoğunluğu arama motorlarından geliyorsa, sahibine trafiği getiren anahtar kelimelerin neler olduğunu sorun. Anahtar kelimeleri arama motorlarında deneyin ve sitenin arama motoru sıralamalarına göz atın.

Ayrıca, trafiği siteye yönlendiren en iyi arama motorlarının hangileri olduğunu sahibiyle birlikte kontrol etmelisiniz. Bu bilgilerle sitenin sayfa içi optimizasyon çabasını kontrol edin ve satın aldıktan sonra iyileştirmeler için daha fazla fikriniz olabilir.

Bir sonraki adım, sitenin olası iyileştirme alanlarını vurgulamaktır


Bir sonraki adım,
sitenin olası iyileştirme alanlarını vurgulamaktır. Sitede ziyaretçilere yaratılan değeri artırabilecek en az iki hızlı düzeltme yapabilirseniz, siteye gelen trafik eninde sonunda bir üst seviyeye çıkacaktır. Örneğin, bir finansal blogdaki bir kişinin finansal net değerini hesaplamak için çevrimiçi bir araç ekleyebilirseniz, bu büyük olasılıkla uzun vadede tüm okuyucularınıza fayda sağlayacaktır.

Dördüncü adım, satın almak istediğiniz sitenin geri bağlantılarını kontrol etmektir. Siteye bağlanan hemen hemen tüm sayfaları gösterdiğinden, geri bağlantıları kontrol etmek için Yahoo geri bağlantı analiz aracının kullanılması şiddetle tavsiye edilir. USESEO.com adresindeki Yahoo destekli analiz cihazını kullanmak isteyebilirsiniz.

Yukarıdaki dört adımda, bir süre için istikrarlı bir gelir sağlayabilecek karlı bir web sitesi seçmekte sorun yaşamamalısınız


Yukarıdaki dört adımda,
bir süre için istikrarlı bir gelir sağlayabilecek karlı bir web sitesi seçmekte sorun yaşamamalısınız. İşlemi onaylamadan önce satıcının geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için satıcının geçmişini de kontrol etmeniz önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir