Bilgisayarın yavaş çalışma sorunları

Bilgisayarınız yavaş mı çalışıyor? Açılması 15 dakika mı sürüyor? Bilgisayarlar, yapmalarını istediğinizi yapmadıklarında insanları o kadar sinirlendirebilir ki, yavaş çalışan bilgisayarlar temelde işe yaramaz.

Bilgisayarın yavaş çalışmasının birçok nedeni var…

Bilgisayar Haber Makaleleri-Bilgisayarda yavaş çalışma sorunları

Casus yazılım! O nedir? Bilgisayarıma ne yapar?


Casus yazılım! O
nedir? Bilgisayarıma ne yapar?

Casus yazılımın basit bir tanımı: reklam verme, kişisel bilgi toplama veya bilgisayarınızın yapılandırmasını değiştirme gibi belirli davranışları genellikle önce uygun şekilde onayınızı almadan gerçekleştiren yazılımları tanımlamak için kullanılan genel bir terim.

Casus yazılım genellikle reklam görüntüleyen yazılımlarla (reklam yazılımı olarak adlandırılır) veya kişisel veya hassas bilgileri izleyen yazılımlarla ilişkilendirilir


Casus yazılım genellikle
reklam görüntüleyen yazılımlarla (reklam yazılımı olarak adlandırılır) veya kişisel veya hassas bilgileri izleyen yazılımlarla ilişkilendirilir. En yaygın casus yazılım türü, asla durmayan açılır afişlerdir! Onları kapatırsın ve geri dönmeye devam ederler. Eminim hepimiz bir kez bu sorunu yaşadık. Ceviz kabuğundaki casus yazılımlar, temel olarak bilgisayarınızın gerçekten yavaş çalışmasına neden olur. Bir bilgisayara virüs bulaştığında, yazılım daha fazlasını indirmek için genellikle internet bağlantınızı kullanır.

Bilgisayarınızın ‘Donanımı’ Sorun Olabilir!

Bu muhtemelen bilgisayarınızdaki sorun değildir, ancak sorun olabileceğinden bahsedilmesi gerekir. Casus yazılımları silip virüsleri kaldırdıktan sonra, bilgisayarınız hala yavaş çalışıyorsa, donanım sorunu yaşayıp yaşamadığınızı görmek için bilgisayarınızı yetkili bir teknisyene götürmenizin zamanı gelmiştir. En az 512 meg belleğiniz olup olmadığını kontrol edin. Bu, Windows Xp için önerilen ram özellikleridir, bazı eski sistemlerde 256 meg bellek vardır ve birden çok program çalıştırıyorsanız bu yeterli değildir. Yeni Windows Vista kullanıyorsanız, en az 1gig (1024meg) ram tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir