Doğru Yatırımcılarla Buluşma Sanatı

Uygulamamda birçok girişimci ile görüşüyorum. Hikayelerini dinlemek, işlerini büyütmek için ihtiyaç duydukları yatırım parasını bulmanın ne kadar zor olabileceğine dair dokunaklı bir hatırlatmadır. Birçoğu bana işleri için para toplamanın en iyi yollarını soruyor. İster inanın ister inanmayın, çoğu zaman cevabım flört hayatımla ilgili bir hikayeyle başlar. Şöyle bir şey oluyor:

Brad Pitt’in yakışıklılığına veya en iyi konuşma becerilerine sahip olmasam da, şükürler olsun ki, boy genini yakaladım ve yaklaşık 6 fit, 2 inç olarak ölçtüm. Şimdi, Midwest standartlarına göre, bu önemli bir şey değil, ama New York’ta, her ne sebeple olursa olsun, bekarlar sahnesindeki diğer birçok adamdan kendimi ayırmanın bir yoluydu. Bu yüzden, partilere veya arkadaşlarla dışarı çıktığımda, aynı grup kadının ilgisini çekmek için diğer erkeklerle rekabet etmek yerine, odadaki çoğu erkekten daha uzun olan kadınlarla tanışmaya çalışırdım. Flört sınırlamalarımı bilerek, benim için en uygun olan ihtimalleri oynadım.

Benim için strateji bir başarıydı. Geçen yıl Kasım ayında 1,80 boyunda parlak ve güzel bir kadınla evlendim!

İşinizi büyütmek için ihtiyacınız olan yatırım parasını bulmak, benim flört hikayemden çok da farklı değil (belki biraz daha az eğlenceli olsa da). Başarılı olmak için önce kendinizi ortaya koymalı ve birçok insanla tanışmalısınız. Ancak, o zaman ve belki de en önemlisi, şirketinizin sınırlarının farkındaysanız ve çabalarınızı başarı için en yüksek olasılıklara sahip olduğunuz finansman stratejilerine odaklarsanız, daha fazla parayı, daha hızlı ve daha az çabayla bulacaksınız.

Anında pozitif nakit akışına ve teminat olarak kullanabileceğiniz varlıklara sahip olacak bazılarınız için, bir banka kredisi başlamak için en iyi ve kesinlikle en hızlı yol olabilir.

9 rakamlı bir aralığa ölçeklenebilen bir iş modeline sahip olanlar, daha önce girişimcilik başarısına sahip müdürler ve/veya en yeni sıcak endüstrideki işletmeler için, VC’ler veya melek grupları uygun bir seçenek olabilir.

Geri kalanlarınız için (bu arada ofis kapılarımdan içeri giren insanların %99’unu temsil ediyorlar), bir Ortak Girişim Ortağı bulmaya veya “genişletilmiş” bir arkadaş ve aile özel teklifini gerçekleştirmeye – en azından kendinize vermek için – ciddi bir şekilde düşünülmelidir. işi, diğer iki finansman seçeneğinden birini daha ciddi olarak değerlendirebileceğiniz bir düzeye büyütmek için yeterli zaman.

Bir şey daha. Bekarken, sadece uzun boylu kadınlarla çıkmadım. Daha kısa bir kadın yoluma çıksaydı, onu bir randevu için kesinlikle geri çevirmezdim! Bir finansman stratejisi izlemekle aynı durum söz konusudur. Bir Ortak Girişim ortağı aramak gibi, çabalarınızı tek bir fonlama stratejisine odaklamanız, size hikayenizi anlatma fırsatı sunan bir VC ile karşılaşırsanız, onu almamanız gerektiği anlamına gelmez! Mesele şu ki, çabalarınızın çoğunu tek bir odaklanmış stratejiye yoğunlaştırırsanız, nihayetinde daha fazla başarı elde edeceksiniz.

Unutmayın, yatırım parası aramaya yönelik çabalar, en iyi yaptığınız şeyi yapmaktan, işinizi büyütmekten ve finansal hedeflerinize ulaşmaktan uzakta harcanan zaman olacaktır. Bu konuda hem stratejik hem de gerçekçi olmalısınız. Buradaki fikir, başarı için en yüksek ihtimallere sahip olacağınız stratejiyi sürdürmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir